PL/EN


Świętujmy Europejski Dzień Fundacji!

[01.10.2015 r.] 

1 października po raz trzeci obchodzimy Europejski Dzień Fundacji, który jest okazją do lepszego poznania fundacji i ich działań dla społeczeństwa. W Polsce to święto szczególne, bo to w naszym kraju mamy właśnie fundacyjny boom!


Seminarium pt. „Dobra diagnoza potrzeb pierwszym krokiem do sukcesu fundacji”

[07.03.2013 r.] 

7 marca 2013 r. odbyło się seminarium Forum Darczyńców pt. „Dobra diagnoza potrzeb pierwszym krokiem do sukcesu fundacji”.


Forum Darczyńców poparło projekt statutu fundacji europejskiej

[21.03.2012 r.] 

W odpowiedzi na prowadzone konsultacje społeczne 16 marca 2012 r. Forum Darczyńców wystosowało list do Ministra Sprawiedliwości, w którym poparło Projekt rozporządzenia Rady Unii Europejskiej w sprawie statutu fundacji europejskiej (FE). COM (2012) 035.


MEN opublikował listę sprawozdań nadzorowanych fundacji w 2009 r.

[16.02.2011 r.] 

Forum Darczyńców w Polsce z przyjemnością informuje, że Ministerstwo Edukacji Narodowej już po raz drugi  opublikowało na swojej stronie internetowej listę wszystkich fundacji nadzorowanych przez MEN wraz z informacją o fundacjach, które wywiązały się z ustawowego obowiązku składania Ministrowi sprawozdań za ubiegły rok.


MEN publikuje listę sprawozdań nadzorowanych fundacji

[12.05.2010 r.] 

Forum Darczyńców w Polsce z przyjemnością odnotowało wdrożenie przez Ministerstwo Edukacji Narodowej dobrej praktyki w postaci publikacji na stronie internetowej Ministerstwa listy wszystkich fundacji nadzorowanych przez MEN wraz z informacją o fundacjach, które wywiązały się z ustawowego obowiązku składania Ministrowi sprawozdań za rok 2008.


Projekt ustawy o fundacjach politycznych

[23.04.2010 r.] 

Forum Darczyńców zostało zaproszone do konsultacji projektu ustawy o fundacjach politycznych przygotowanego przez posłów Platformy Obywatelskiej. Stanowisko Forum przesłane do autorów projektu znajduje się na podstronie "Działalność rzecznicza".


European Foundation Centre zaprasza na "Tydzień Fundacji"

[29.01.2010 r.] 

European Foundation Centre (EFC) organizuje pierwszy w historii "Tydzień Fundacji", który odbędzie się w Brukseli od 31 maja do 4 czerwca 2010 r.


"Rola i modele fundacji w Polsce i w Europie"

[15.02.2010 r.] 

W najnowszym, 19. numerze kwartalnika „Trzeci Sektor” ukazała się recenzja publikacji „Rola i modele fundacji w Polsce i w Europie” wydanej przez Forum Darczyńców. Książka ta podsumowuje cykl seminariów o tym samym tytule, organizowanych przez Forum Darczyńców w Polsce i Fundację Współpracy Polsko-Niemieckiej od października 2008 do listopada 2009 r.


Wyniki panelu eksperckiego po seminarium "Fundacja pożytku publicznego - funkcja i sposób działania"

[05.08.2009 r.] 

Zapraszamy do zapoznania się z wynikami panelu eksperckiego dotyczącego zagadnień poruszonych w trakcie seminarium "Fundacja pożytku publicznego - funkcja i sposób działania", piątym z cyklu "Rola i modele funkcjonowania fundacji w Polsce i w Europie".